Tworzenie prezentacji w wirtualnej rzeczywistości

      Wirtualna rzeczywistość daje nieograniczone możliwości przenoszenia się w najróżniejsze miejsca, nawet te, do których normalnie nie mielibyśmy dostępu. Wykorzystując zaawansowaną grafikę 3D, stereoskopowe panoramy czy też filmy 360 stopni można stworzyć zapierające dech w piersiach wrażenie teleportacji do innego świata. Scenariusz wirtualnej podróży może być dowolny, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Ogromny potencjał drzemiący w VR dostrzegło już wiele firm z całego globu. Reklamowanie swoich produktów czy usług poprzez "przeniesienie" klienta do stworzonego przez siebie świata, mniej lub bardziej realnego, to obecnie najbardziej innowacyjna i robiąca ogromne wrażenie forma reklamy. 

       Zapraszamy do współpracy! Dołącz do grona firm i instytucji, które nam zaufały i wyróżniły się z tłumu w Polsce i poza jej granicami podczas różnego rodzaju targów, wystaw czy konferencji. Wcielamy w życie najśmielsze scenariusze!

Czym jest "VR"?

Rzeczywistość wirtualna (ang. "VR" - virtual reality) – obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Może on reprezentować zarówno elementy świata realnego (symulacje komputerowe), jak i zupełnie fikcyjnego (gry komputerowe).

Obecnie najpopularniejszym urządzeniem przeznaczonym do oglądania wirtualnej rzeczywistości są okulary Oculus Rift. Po podłączeniu do komputera i uruchomieniu specjalnie przygotowanego programu wyświetlany jest obraz, dynamicznie zmieniający się zgodnie z ruchami głowy użytkownika. Daje to efekt rozglądania się w środowisku gry zupełnie jak w normalnym świecie. Okulary Rift ma wbudowany ekran, które podzielony jest na dwie części. Na każdej z nich obraz wyświetlany jest tak, aby każde oko widziało go troszkę inaczej, co daje efekt widzenia przestrzennego 3D – zupełnie jak w prawdziwym życiu. Możemy dzięki temu ocenić odległości i rozmiary poszczególnych obiektów.

Oculus Rift jest na razie w fazie projektowania. Wersje testowe urządzenia zwane Developer Kit 1 i 2 zostały udostępnione, aby zachęcić i ułatwić tworzenie oprogramowania. W momencie wypuszczenia na rynek gotowego produktu, konsumenci będą mogli w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Poniższy film prezentuje możliwości jakie daje wirtualna rzeczywistość.